Dramatyczny spadek procentowej zawartości doktora w doktorze w Centrum Corfamed

Szanowni Państwo,

Jeszcze niedawno, z początkiem września  strona internetowa przedstawiająca zespół lekarzy Centrum Medycznego Corfamed wyglądała tak:

źródło-https://www.corfamed.pl

Na dziesięciu lekarzy wszyscy z „dr” przed nazwiskiem, co sprawiało, że zawartość doktora w doktorze wynosiła rewelacyjne 100 procent doktora w doktorze. Aż tu nagle w połowie września nastąpiło istne trzęsienie ziemi w tej materii. Na dziesięciu tych samych lekarzy ostał się tylko jeden z „dr” przed nazwiskiem i to w dodatku patomorfolog, który zwykle nie ma bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Spowodowało to, że zawartość doktora w doktorze spadła ze 100 procent doktora w doktorze do zaledwie 10 procent doktora w doktorze.

źródło-https://www.corfamed.pl

Jak widać nastąpił gwałtowny, bo aż 90 procentowy spadek zawartości doktora w doktorze w Centrum Corfamed. Bez wątpienia jest to rekord godny księgi Guinnessa. Jak to możliwe ? Rozwiązanie tej zagadki tutaj.

Niestety, to wcale nie jest śmieszne. Wszystko bowiem wskazuje na to, że było to świadome wprowadzenie w błąd potencjalnych pacjentek przez dyrektora tego Centrum – lekarza Macieja Mazurca, a być może także innych lekarzy niemających tytułu naukowego doktora, a przedstawiających się na stronie Corfamed, jako doktor. Należy postawić pytanie ile pacjentek zdecydowało się na wizytę w Corfamedzie będąc przekonanymi, że będą  pod opieką lekarza z tytułem naukowym doktora ?  Rodzi się więc kolejne pytanie; czy i w tym wypadku poza naruszeniem art. 62 Kodeksu Etyki Lekarskiej oraz art. 61 Kodeksu wykroczeń doszło także do popełnienia przestępstwa oszustwa opisanego w art. 286 § 1 K.k., w postaci wprowadzania w błąd pacjentów co do posiadanych kwalifikacji i czerpania z tego tytułu korzyści majątkowych? Nie mnie o tym rozstrzygać, tym powinien się zająć OROZ i właściwe organy.

Źródło:

https://prawo.mp.pl/baza-wiedzy/zawod-lekarza-odpowiedzialnosc/307779,przywlaszczenie-tytulu-zawodowego-lekarza-lub-tytulu-specjalisty

17.09.2023                                                                                                                                                                                          Jacek G. Madej

Może Was zainteresować:

Maciej Mazurec o kolposkopii, czyli ekspertę jestę

Nieakceptowalna i zagrażająca zdrowiu kobiet kolposkopia członka PTKiPSM Macieja Mazurca