Nie ma lepszych i gorszych szczepionek HPV, są tylko głupi i głupsi eksperci

Szanowny Motłochu,

W portalu informacji medycznej Leksykon ukazał się artykuł pod jakże wymownym tytułem – „Profilaktyka HPV: nie ma lepszych i gorszych szczepionek, trzeba po prostu szczepić nasze dzieci – twierdzą eksperci”. zobacz  Podobnie żenującą propagandę rodem z PRL-u przedstawiono na YouTube. zobacz Przypomnę, że w momencie wprowadzania tych szczepionek na rynek większość tych samych ekspertów przekonywała, że będą one w 90-100 % zabezpieczać przed rakiem szyjki macicy wszystkich zaszczepionych, do 45 roku życia. I co wyszło z tych szumnych przepowiedni po 15 latach – dosłownie nic. Dzisiaj pozostały na placu boju już tylko 11-12 letnie nastolatki mimo, że nie ma żadnych dowodów na to, że owe szczepionki zabezpieczą te nastolatki przed rakiem szyjki macicy w przyszłości. Pisałem o tym wielokrotnie zobacz i nie będę się powtarzał, bo tutaj chodzi o coś zupełnie innego. Otóż, według tych informacji dzisiaj dostępne na rynku są 3 szczepionki HPV:

Cervarix – mająca chronić przed infekcją dwoma typami wysokoonkogennego wirusa HPV – 16 i 18.

Gardasil – mająca chronić przed infekcją dwoma  typami wysokoonkogennego wirusa HPV – 16 i 18, oraz przed dwoma typami niskoonkogennego wirusa HPV – 6 i 11, odpowiedzialnymi za powstawanie brodawek płciowych, czyli kłykcin kończystych.

Gardasil 9 – mająca chronić przed infekcją siedmioma  typami wysokoonkogennego wirusa HPV – 16 i 18, 31, 33, 45, 52 i 58 oraz przed dwoma typami niskoonkogennego wirusa HPV – 6 i 11, odpowiedzialnymi za powstawanie brodawek płciowych, czyli kłykcin kończystych.

Nie potrzeba zatem być Einsteinem, aby dostrzec różnicę i zobaczyć, która z tych szczepionek jest bezsprzecznie lepsza. Ale nie dla tych ekspertów:

  • dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski, profesor Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
  • dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
  • prof. dr hab. Marcin Czech – brak innych danych
  • prof. Violetta Skrzypulec-Plinta ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Dla nich wszystkie trzy /słownictwo zamierzone/ szczepionki HPV są takie same i w równym stopniu zabezpieczają przed rakiem szyjki macicy. Pomijając fakt, że Cervarixu tak naprawdę już prawie nikt, poza krajami trzeciego świata nie chce, to mniej więcej tak, jak gdyby porównać ze sobą Fiata 126, Volkswagena Golfa oraz Mercedesa Coupe i stwierdzić, że są takie same, bo jadą do przodu. Ale najbardziej zastanawiające /nie dla mnie/ jest to, że najistotniejszej informacji dotyczącej tej szczepionki ci, wybitni i uczciwi eksperci już nie raczyli przedstawić opinii publicznej. A mianowicie, w lipcu 2022 roku, w czasopiśmie The Lancet Oncology opublikowano badanie, które wykazało u zaszczepionych Cervarixem, istotny wzrost zachorowań na zaawansowaną neoplazję szyjki macicy /CIN2+ i CIN 3+/ wywołaną przez typy wirusa HPV, przeciwko którym szczepionka ta nie zabezpiecza. zobacz  Ale to nie wszystko, bowiem odnotowano wzrost zachorowalności na raka szyjki macicy w kilku w krajach o wysokim wskaźniku szczepienia także Gardasilem. zobacz  Media całego świata o tym informowały, a w Polsce, jak zwykle cisza. Jak Państwo myślicie, dlaczego w polskich mediach nie ma ani słowa o tym fakcie ? Dlaczego po raz kolejny nikt z wybitnych, także wymienionych powyżej polskich  ekspertów nie zdobył się na szczerość i uczciwość wobec społeczeństwa? Po raz kolejny nie widzicie, jak bardzo tym ekspertom zależy na zdrowiu Waszych dzieci ? Po prostu macie Szanowny Motłochu, bo tym dla nich jesteście, wyszczepić /co za słowo/ swoje dzieci byle czym, byle szybko, aby ci przedstawiciele elit mogli ogłosić sukces i wręczyć sobie medale i inne premie. A zatem do dzieła – Wasze dzieci nigdy Wam tego nie zapomną!

Jak zwykle w tego typu przekazie dla ciemnych mas, nie mogło się także obejść bez typowo propagandowej, kłamliwej narracji. Bowiem Australia ma ciągle jeden z najwyższych w świecie cywilizacji zachodniej wskaźników zachorowań na raka szyjki macicy. A co najistotniejsze, że po 17 latach szczepień jest on nadal wyższy, niż w momencie wprowadzenia szczepień w 2006 roku.

Dobranoc Szanowny Motłochu.

1 lutego 2023                                                                                                          J.G. Madej

,