List otwarty grupy kobiet do profesora Roberta Jacha, w sprawie jego kontrowersyjnych wypowiedzi medialnych 

Szanowni Państwo,

Nie tylko ja jestem zaniepokojony i wzburzony niezrozumiałym zachowaniem profesora Jacha. Wątpliwości mają również inni lekarze, a także pacjentki, czego wyrazem jest przestawiony poniżej list otwarty grupy kobiet skierowany do profesora Roberta Jacha.

Oto treść listu otwartego grupy kobiet do profesora Roberta Jacha /zobacz oryginał/

Szanowny Panie Profesorze,

My niżej podpisane, zwracamy się do Pana listem otwartym w związku z wywiadem, udzielonym przez Pana w dniu 7 listopada 2021 roku, portalowi Dziennik Bałtycki, w którym poinformował Pan opinie publiczną, że dzięki szczepieniom HPV zarówno Australia, jak i wiele innych krajów już wyeliminowało raka szyjki macicy, a wiele zredukowało jego ilość w znaczący sposób. Niestety same nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich źródeł dotyczących skuteczności szczepień HPV, a te, które odnalazłyśmy nawet w niewielkim procencie nie potwierdzają Pańskiej teorii. Również nasi lekarze, ginekolodzy nie potwierdzają tych informacji i nie są w stanie podać źródeł, które upoważniałyby kogokolwiek do przedstawiania, zwłaszcza publicznie takich wniosków. Niektóre z nas są zaszczepione, niektóre planują szczepienie siebie oraz swoich dzieci, którym chciałybyśmy zapewnić bezpieczną przyszłość, dlatego też takie informacje mają dla nas fundamentalne znaczenie zwłaszcza, że jak do tej pory bardzo wysokie koszty szczepienia musimy pokrywać samodzielnie. W związku z tym wielokrotnie musimy dokonywać wyboru z czego zrezygnować, aby zapewnić sobie i naszym dzieciom ochronę przeciwko rakowi szyjki macicy i tego typu informacje są dla nas decydujące. Niestety, w świetle ostatnich wydarzeń, w których odmawia Pan doktorowi Madejowi podania źródeł swoich informacji jesteśmy głęboko zaniepokojone, że informacje dotyczące dotychczasowej skuteczności szczepień HPV podane przez Pana profesora mogą być nieprawdziwe. W związku z tym zwracamy się do Pana z apelem o podanie takich źródeł. O potwierdzenie, że zarówno w Australii, jaki wielu innych krajach rak szyjki został już wyeliminowany dzięki szczepieniom HPV, a wiele innych krajów zredukowało jego ilość w znaczący sposób. Bardzo prosimy o wymienienie tych wszystkich krajów i przedstawienie źródeł takich informacji. Będzie to dla nas jednoznacznym dowodem  i koronnym argumentem, przemawiającym za szczepieniem i dalszym propagowaniem szczepień HPV w naszym otoczeniu. Korzystając z uprzejmości, list ten wysyłamy za pośrednictwem doktora Jacka Grzegorza Madej na adres Pana gabinetu prywatnego – Superior. Uprzejmie prosimy o przesłanie odpowiedzi na adres gabinetu Pana doktora Madeja – Cervix dr Jacek Grzegorz Madej, ul. Twardowskiego 37, 30-312 Kraków, mail: cervix@kolposkopia.com.

tutaj podpisy 28 kobiet

Czy i jaka będzie odpowiedź? Jeżeli w ogóle będzie, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można przypuszczać, że nie będzie żadnych merytorycznych wyjaśnień oprócz buty, arogancji i lekceważenia oraz pogardy dla tych, którzy ośmielili się zadać niewygodne pytania. Mam nadzieję, że wkrótce to zobaczymy.

Odpowiedź na list otwarty grupy kobiet, czyli kompromitacji profesora Jacha ciąg dalszy – zobacz