Kosmiczne bzdury Idy Karpińskiej na temat szczepień HPV, czyli TVN znowu kłamie

Szanowni Państwo,

Dnia 5 lipca 2022 roku zobacz Szanowna prezes Kwiatu Kobiecości, Pani Ida Karpińska oznajmiła bezceremonialnie na antenie stacji TVN, że w roku 2026-27 na terenie Australii nie będzie już wirusa HPV, a co za tym idzie raka szyjki macicy.  Według Pani prezes Australijczycy maja takie badanie, które to potwierdza. Podobne bzdury wygłaszała Pani prezes już w listopadzie 2021 roku zobacz Cóż, jeżeli byłaby jakaś gradacja bzdur, to ta bzdura by się z pewnością by się  w żadnej klasyfikacji nie zmieściła. Wirusy HPV są na naszej planecie od milionów lat i przeżyły już kilka epok wymierania, ale Pani Karpińska z Australijczykami na spółkę załatwi je za jakieś 4-5 lat. I znowu należy zadać pytanie o stan umysłu kogoś takiego w momencie wygłaszania tego typu fantasmagorii. Albo ten ktoś jest niespełna rozumu, albo rozum ten ma chwilowo wyłączony jakimiś substancjami psychoaktywnymi, albo mu się to w jakiś sposób opłaca.  Z drugiej strony, powtarzanie przez te wszystkie lata propagandowej papki, którą bezustannie karmią Panią prezes wszystkie stowarzyszenia lekarskie oraz instytucje państwowe, w imprezach których bierze udział mogło spowodować, że Pani Karpińska w końcu w te kłamstwa uwierzyła. Jest przecież laikiem w temacie raka szyjki macicy i szczepień przeciwko HPV, więc ktoś i tym razem musiał jej tak spreparowane wiadomości podsunąć, sama raczej nie mogłaby wymyślić coś tak absurdalnego. A ponieważ Pani prezes Karpińska od dawna ma skłonności do wygłaszania różnych, tego typu bredni bez pokrycia, więc  można odnieść wrażenie, że korzysta z usług nie tej „wróżki”, co potrzeba. Jest jeszcze opcja, że chciała się „zasłużyć” prywatną inicjatywą i sama wymyśliła te prorocze wizje wiedząc, że „uczciwa inaczej” stacja TVN jest gotowa każdą, nawet skrajnie nieprawdziwą i niesprawdzoną informację promującą szczepienia HPV ogłosić.  I tak też się stało.

Jak Państwo mogli zauważyć, na skutek moich działań większość „ekspertów” w ostatnim czasie zrezygnowała, przynajmniej na razie z tych obrzydliwych kłamstw, że w Australii i połowie świata już raka szyjki macicy nie ma, a w drugiej lada moment go nie będzie. Jednym z dowodów jest ostatnie stanowisko połączonych stowarzyszeń lekarskich – zobacz. Oczywiście jest to nadal nieobiektywna, tendencyjna i miejscami nieprawdziwa narracja, /będzie o tym osobny felieton/ ale zapewnień o dotychczasowym, cudownie uzdrawiającym działaniu sczepień HPV na świecie, ze strony tych, którzy notorycznie to powtarzali, w tym materiale już nie ma. Nie mniej jednak zdarzają się jeszcze tacy desperacji, którzy powtarzają te kłamstwa i dla których utrata twarzy nie stanowi problemu.

Jak zwykle w tego typu sytuacji, przed opublikowaniem tego felietonu zwróciłem się prywatnym listem do Pani prezes Idy Karpińskiej z prośbą o podanie źródeł informacji oraz badania, na które się powoływała w rzeczonym materiale filmowym stacji TVN. Jak zwykle nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi, tylko zdawkowe odesłanie na stronę skompromitowanego już  /zobacz/ portalu Szczepienia.info.pl, gdzie rzekomo miały być takie dane. Oczywiście takich danych tam nie ma. W związku z powyższym zwracam się tym razem listem otwartym o udostępnienie opinii publicznej źródeł tych informacji, a ponieważ, jako profesjonalista w temacie wiem, że jest to wierutne kłamstwo apeluję do Pani prezes Karpińskiej o zamieszczenie sprostowania i przeprosin dla oszukanej opinii publicznej i podjęcie działań, aby stacja TVN usunęła z przestrzeni medialnej ten, skandalicznie spreparowany materiał.

Jaki będzie finał, nietrudno się domyślić. Dla mnie, to nie są ludzie honoru gotowi przyznać się do błędu i przeprosić społeczeństwo. Według mnie oni to robią świadomie i maja zbyt wiele do stracenia, a co tam twarz ? Dzisiaj zawsze można sobie dorobić nową.

Jest to jednak kolejna przestroga dla tych z Was, którzy bezgranicznie wierzą tego typu organizacjom i ich prezesom.

Jedno w tym wszystkim nadal mnie porusza, choć jeszcze kilka lat temu napisałbym, że zdumiewa;  jak kobieta, która w przeszłości sama doświadczyła tragedii raka szyjki macicy może dzisiaj tak się zachowywać wobec innych kobiet ? Pozostawiam to pytanie bez odpowiedzi…

List otwarty do Pani Idy Karpińskiej, prezes Kwiatu Kobiecości, w sprawie jej wypowiedzi medialnych.

List otwarty do dziennikarki TVN, autorki materiału zawierającego nieprawdziwe informacje dotyczące szczepień HPV – wkrótce

Kraków 5 października 2022                                                              Jacek Grzegorz Madej