Kolejne kłamstwa portalu „Zaszczep się wiedzą pl” dotyczące szczepionki przeciwko rakowi szyjki macicy

Oto najnowsze dzieło tego skandalicznego portalu, przedstawiające nieprawdziwe informacje dotyczące szczepionki przeciwko rakowi szyjki macicy na swoim facebookowym profilu. 27 października zamieszczono tam następujący tekst :

” W Australii dzięki realizowanemu od lat programowi szczepień przeciwko HPV, rak szyjki macicy stał się obecnie chorobą rzadką, a wkrótce ma zostać uznany za wyeliminowany jako problem zdrowia publicznego”.

A jak jest naprawdę?

Szanowny Czytelniku, pisałem o tej „australijskiej manipulacji” już wiele razy i być może dla kogoś stanie się już niestrawne powtarzanie w kółko tego samego, ale polityka takich oszukańczych mediów jest prosta; powielanie do znudzenia jednego kłamstwa aż w końcu ludzie uwierzą. Dlatego też, ja przyjmę podobna taktykę wobec tego portalu, każde ich kłamstwo dotyczące szczepionki przeciwko rakowi szyjki macicy spotka się z moją ripostą. Im więcej zdemaskowanych kłamstw, tym większa szansa, że uczciwi ludzie w końcu  zrozumieją jak są oszukiwani.

W 2019 roku współczynnik zachorowalności na raka szyjki macicy wynosił 7,2 przypadków na 100 tysięcy kobiet, więc był jednym z wyższych w krajach wysoko rozwiniętych. Dla przykładu kraje skandynawskie, a zwłaszcza Finlandia mają ten współczynnik na poziomie nieco ponad 4 przypadków na 100 tysięcy kobiet.

Dane statystyczne dotyczące ilości rocznych, nowych przypadków zachorowań na raka szyjki macicy nie tylko z tego samego dokumentu również potwierdzają to, co pokazuje współczynnik zachorowalności przedstawiony powyżej. W 2007 roku, a więc w roku wprowadzenia Narodowego Programu Szczepień anty HPV w Australii ilość nowych zachorowań w przeciągu roku wyniosła 761 nowych przypadków raka szyjki macicy. Przez kolejne lata programu szczepień ilość ta wbrew oczekiwaniom nie tylko nie zmniejszała się, ale wręcz systematycznie rosła, by w roku 2019 wynieść 951 nowych przypadków raka szyjki macicy. W bieżącym roku ilość nowych zachorowań na raka szyjki macicy w całej populacji Australii osiągnęła już liczbę 933 przypadków, więc można przypuszczać, że do końca roku przekroczy 1000 przypadków nowych zachorowań w tym kraju.

Sami australijscy naukowcy przewidują, że współczynnik zachorowalności na raka szyjki macicy może osiągnąć poziom mniej ni z 4 przypadki na 100 tysięcy kobiet w latach 2028-2035 i dopiero wtedy ten nowotwór będzie można uznać za rzadki.

The projected timeframe until cervical cancer elimination in Australia: a modelling study

Jak więc do tego mają się te rewelacje przedstawione przez… no właśnie, przez kogo?

Zauważcie proszę wszyscy Państwo, którzy czytacie ten zakłamany portal – praktycznie nigdzie nie ma podpisów ani dat pod takimi informacjami. Nie ma również wiarygodnych źródeł takich rewelacji. Jak Państwo myślicie, dlaczego tak jest ? Każdy uczciwy człowiek  przedstawiający prawdziwe informacje nie ma problemu z przedstawieniem swojego imienia i nazwiska. Natomiast kłamstwa i manipulacje zwykle są anonimowe i tak jest w tym przypadku.

Wysłałem do zespołu redakcyjnego portalu Zaszczep się wiedzą.pl prośbę o podanie źródeł naukowych tych rewelacji.

Jak Państwo myślicie, jaką otrzymałem odpowiedź ?….. Bardzo dobrze Państwo myślicie, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. A jak Państwo myślicie, dlaczego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ? Bardzo dobrze Państwo myślicie, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, ponieważ żadne kłamstwo nie ma źródła naukowego.

Dla dokładnego zrozumienia istoty tego oszustwa ze strony portalu „Zaszczep się wiedzą pl”polecam Państwu artykuły mojego autorstwa:

Australia bez raka szyjki macicy dzięki szczepieniom przeciw HPV – czyli „australijski przekręt”

Polscy naukowcy wyeliminowali raka szyjki macicy w …. Australii, czyli australijskiej komedii ciąg dalszy

Szanowni Państwo,

Według oficjalnych danych w Australii „dzięki” realizowanemu od lat programowi szczepień przeciwko HPV, ilość raków szyjki macicy nie tylko nie zmniejszyła się, ale nawet nieznacznie wzrosła !

Kraków listopad 2020                                                             nieustannie 🙂 dr med. Jacek Grzegorz Madej