Skandaliczne kłamstwa dziennikarki i profesora ginekologii dotyczące szczepień HPV

Szanowni Państwo,

Dotychczasowy wizerunek szczepień anty HPV został zbudowany w dużej części na kłamstwach i manipulacjach. Niestety, taki stan rzeczy trwa nadal, a przy braku jakichkolwiek dowodów na skuteczność szczepień anty HPV w zapobieganiu rakowi szyjki macicy lawinowo pojawiają się w mediach spreparowane przez oficjalną propagandę, nieprawdziwe wiadomości dotyczące skuteczności tych szczepień. Przedstawiam Państwu kolejny przykład najnowszego, skandalicznego dzieła nieuczciwego i/lub nierzetelnego dziennikarza przy współudziale profesora ginekologii, który brakiem jakiejkolwiek reakcji legitymizuje te, niewyobrażalne wprost kłamstwa przekazywane przez dziennikarkę.

Oto wywiad z Profesorem Andrzejem Nowakowskim, który ukazał się w Kurierze Medycznym, a który dziennikarka, Pani Agata Misiurewicz-Gabi rozpoczyna tak:

”Dziś porozmawiamy o profilaktyce raka szyjki macicy, w wielu krajach praktycznie już ten nowotwór został wyeliminowany, na przykład w Australii….”

https://www.termedia.pl/mz/Program-szczepien-przeciwko-HPV-w-jaki-sposob-go-realizowac-,41721.html

Szanowni Państwo, powtarzałem wiele razy, powtórzę po raz kolejny – to jest skandaliczne wręcz kłamstwo i zachodzi pytanie skąd Pani dziennikarka wzięła takie informacje, czyżby przekazał je udzielający wywiadu profesor? Jakikolwiek brak reakcji na te słowa ze strony pana Profesora Nowakowskiego mógłby potwierdzać tę teorię. Trudno mi bowiem uwierzyć, że Pan profesor Nowakowski bierze udział w tym oszustwie nieświadomie, że nie słyszy, bądź nie rozumie kwestii, którą wypowiada dziennikarka zadając mu pytanie. Nasuwa się więc oczywiste pytanie; dlaczego w żaden sposób nie reaguje na to skandaliczne kłamstwo ? Przecież w ten sposób staje się częścią tego, medialnego oszustwa dziennikarki Termedii, w ten sposób legitymizuje metody propagandowe rodem z czasów minionej epoki. Taka postawa jest nie do zaakceptowania. Pomijając tytuł profesora, jako lekarz jest  przecież zobowiązany między innymi uchwałą NRL do przedstawiania opinii publicznej informacji dotyczących szczepień zgodnych z aktualną wiedzą naukową, tzw. Evidence Based Madicine, nie tylko w publikacjach naukowych, ale przede wszystkim w szeroko rozumianych mediach, gdzie większość odbiorców nie jest w stanie zweryfikować prawdziwości jego wywodów.

W pierwszej kolejności zwrócimy się z prośbą o wyjaśnienia i stawiam dolary przeciwko orzechom, że ich nie otrzymam, do autorki tego materiału, Pani Redaktor Agaty Misiurewicz-Gabi /zobacz oryginał/oraz Redaktora Naczelnego Kuriera  Medycznego, Pana Janusza Michalaka i Dyrektora Wydawniczego Oddziału Warszawa, Pani Agnieszki Starewicz-Jaworskiej. zobacz

Poprosimy też o zajęcie stanowiska, zapewne po raz kolejny bezskutecznie, panicznie bojącego się prawdy prezesa NIL Pana Matyję.

Oto treść listu otwartego do autorki tego materiału, Pani Redaktor Agaty Misiurewicz-Gabi:

Szanowna Pani Redaktor,

W wywiadzie z Panem profesorem Andrzejem Nowakowskim zamieszczonym dnia 15 marca 2021 roku na stronie internetowej Kuriera Medycznego, na wstępie informuje Pani opinię publiczną, że w wielu krajach rak szyjki macicy praktycznie już został wyeliminowany i daje Pani przykład Australii.

Bardzo proszę więc o podanie źródeł tych skandalicznie nieprawdziwych informacji, proszę wymienić te kraje i przedstawić oficjalne statystyki lub dowody naukowe, że rak szyjki macicy został w tych krajach wyeliminowany.

Jestem ginekologiem od 35 lat zajmującym się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem raka szyjka macicy i chcąc nie chcąc od 15 lat zgłębiającym tajemnicę szczepionki przeciwko rakowi szyjki macicy. Dodam jeszcze, że jestem zwolennikiem szczepień, również obowiązkowych, ale jeszcze większym zwolennikiem uczciwości wobec pacjenta i szacunku dla obiektywnej prawdy naukowej. Będę również pierwszym, który zastosuje szczepionki przeciwko HPV, jeżeli zostaną one uczciwie przebadane, a ich skuteczność zostanie jednoznacznie potwierdzona. Niestety, dzisiaj tego nie da się nawet w przybliżeniu powiedzieć o tak nachalnie i nieuczciwie propagowanych, obecnych już na rynku szczepionkach Cervarix i Gardasil.

Zatem, jako profesjonalista w temacie raka szyjki macicy wiem, że nie ma ani takich krajów, ani takich statystyk i dowodów naukowych, bowiem jak dotychczas w żadnym kraju na świecie prowadzącym szczepienia anty HPV nie ma efektów w postaci wyeliminowania, czy też jakiejkolwiek, nawet minimalnej redukcji ilości zachorowań na raka szyjki macicy. W przytaczanej przez Panią Australii, paradoksalnie od czasu wprowadzenia szczepień anty HPV w 2007 roku, ilość  raków szyjki macicy nie tylko nie zmniejszyła się, ale nawet nieznacznie wzrosła.

 źródło: https://ncci.canceraustralia.gov.au/diagnosis/cancer-incidence/cancer-incidence

Tego typu statystyki są ogólnodostępne i każdy bez większego wysiłku może to sam sprawdzić.

Zresztą, Pan Profesor Nowakowski wyraźnie stwierdził, że Australia tylko zadeklarowała zmniejszenie ilości raków szyjki macicy do poziomu rocznego 1-3 przypadków raka szyjki macicy na 100 tysięcy kobiet za minimum 50 lat. W żadnym wypadku nie potwierdził Pani rewelacji, że raka tam już nie ma.

Sami australijscy naukowcy podkreślają przy tym, że są to tylko prognozy zależące od wielu czynników, na które mogą oni nie mieć lub nie maja żadnego wpływu.

https://www.thelancet.com/journals/lanpub/article/PIIS2468-2667(18)30183-X/fulltext

Apeluję do Pani uczciwości dziennikarskiej o usunięcie lub korektę tego materiału oraz do zamieszczenia sprostowania i przeprosin dla odbiorców tych, jeszcze raz podkreślam skandalicznie nieprawdziwych informacji. Na przyszłość proszę się dobrze zastanowić skąd czerpie pani źródła i po trzykroć sprawdzić prawdziwość informacji dotyczących szczepień HPV, które pani zamierza przedstawić opinii publicznej, by później nie narażać się na tego typu kompromitacje. Niestety, zdecydowana większość lekarzy, w tym profesorów piastujących odpowiedzialne stanowiska również w instytucjach państwowych, to opłacani przez producentów szczepionek ich przedstawiciele. Żaden z nich nie będzie miał skrupułów, aby przestawić Pani ustami nieprawdziwe, ale zgodne z życzeniem ich mocodawcy informacje dotyczące szczepień anty HPV. Proszę mi wierzyć, dla nich Pani honor i autorytet dziennikarski liczy się tylko do momentu, do którego będzie Pani im użyteczna w rozpowszechnianiu takich właśnie nieprawdziwych informacji.

                                                                                                                    Z poważaniem

                                                                                                          Dr Jacek Grzegorz Madej

Do dzisiaj nie ma żadnej odpowiedzi !