Skandaliczna szczepionka przeciw HPV

Przyjęcia:

Wtorek 12:00-17:00 Piątek 12.00-17.00

wizyty w innym terminie po uzgodnieniu

Rejestracja:

Poniedziałek - Piątek 09:00 - 19:00 tel. 501 762 786

wizyty tylko po rejestracji telefonicznej
nie ma możliwośći kontaktu przez SMS

c.d. Skandaliczna szczepionka HPV, część druga – „Ja to mam szczęście”.

A proszę mi wierzyć, że nie trzeba doktoratu, czy też jakichś specjalnych uzdolnień, aby sprawdzić wiarygodność większości z tych medialnych informacji. Państwo moglibyście to wszystko bardzo szybko mieć, gdyby tylko Państwu choć trochę chciało się chcieć. W kolejnej części mojego felietonu spróbuję pokazać Wam prawdziwe oblicze tej "nauki" w którą wielu z Was tak święcie wierzy. Przejrzymy wspólnie z tymi, którzy jeszcze tutaj zostaną te doniesienia internetowe, telewizyjne, przyjrzymy się ich autorom, przeanalizujemy publikacje naukowe na które się powołują. Pokażę Wam Szanowni Czytelnicy jak wiele z nich jest mało wiarygodnych lub kompletnie niewiarygodnych. Pokażę Wam manipulacje i nieprawdziwe informacje, którymi Was mamią państwowe instytucje zdrowotne. Odniosę się też do kwestii bezpieczeństwa szczepionki anty HPV.

W tym miejscu przedstawię  Państwu tylko jeden ale jakże wymowny przykład, tego co napisałem powyżej. Oto artykuł z 2018 roku w portalu Puls Medycyny pt.  Czy szczepienie HPV powinny być powszechne?  Możemy tam przeczytać między innymi:

"Wysoka skuteczność szczepionki przeciw wirusowi HPV. Prace badaczy potwierdziły działanie ochronne szczepionki przeciw HPV oraz obaliły twierdzenia o jej negatywnym wpływie na zdrowie. Analizę sporządziło Cochrane Group - globalna sieć badaczy, pracowników służby zdrowia, pacjentów i osób związanych z sektorem medycznym zajmująca się gromadzeniem danych z obszaru medycyny."

Szanowni Państwo sprawdzenie wiarygodności tej informacji zajęło mi mniej niż 60 sekund.  W pierwszej kolejności kliknąłem Cochrane Group w tym artykule i przeniesiono mnie na stronę "Szczepionka HPV bezpieczna i skuteczna", gdzie otrzymałem informację, że:

"Analizę sporządziło Cochrane Group. Jest to globalna sieć badaczy, pracowników służby zdrowia, pacjentów i osób związanych z sektorem medycznym zajmująca się gromadzeniem danych z obszaru medycyny. Wśród badanych kobiet i dziewcząt – ponad 73 tysiące – poważne skutki uboczne zostały stwierdzone jedynie u bardzo niewielkiej grupy. Czy przekona to tych rodziców, którzy nadal obawiają się poddać swoje nastoletnie córki szczepieniu?" Cochrane Group nie jest pierwszą instytucją broniącą szczepionki przeciw HPV. Wcześniej stanowisko w tej sprawie zajęła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Europejska Agencja Leków (EMA) – obie potwierdzając jej skuteczność i bezpieczeństwo. Cochrane Group zastrzega jednak, że ewentualne groźne skutki uboczne, jeśli takie istnieją, należy stale monitorować, a by wykluczyć je całkowicie potrzeba więcej danych."

Wpisałem więc w wyszukiwarce Google frazę - Cochrane Group HPV vaccine i jako pierwszy w wyszukiwarce /zobacz/ pojawił się artykuł w BMJ Journals pt. "The Cochrane HPV vaccine review was incomplete and ignored important evidence of bias" co w luźnym tłumaczeniu brzmi tak:  Raport o szczepionce przeciwko HPV sporządzony przez Cochrane był niekompletny i stronniczy - zobacz ten dokument. Możecie sobie Państwo sami przetłumaczyć treść tego dokumentu, który jasno opisuje jak Cochrane Group po prostu sfałszowała ten raport o szczepionce. Na stronie wyszukiwarki Google, którą Państwu przedstawiłem są i inne artykułu na temat tego jak się wydaje oszustwa dokonanego przez Nordic Cochrane Centre.  Bez względu jednak na to, w jakim stopniu te badania Cochrane Centre były wypatrzone, to po pierwsze; śmierdzi korupcją na kilometr, a po drugie zachodzi jedno, proste pytanie; czy autorzy artykułu "Czy szczepienie HPV powinny być powszechne?" w portalu Puls Medycyny i lekarz ginekolog firmujący swoim nazwiskiem ten artykuł nie wiedzieli, czy nie chcieli wiedzieć na jak bardzo kontrowersyjny materiał się powołują ? Czy może liczyli, że nikt nie sprawdzi ich źródeł? Powiedzcie Państwo sami, czy to nie budzi podejrzeń o czystość działania portalu i autorów tego artykułu? Czy nie budzi podejrzeń, że artykuł ten i jego autorzy byli lub są sponsorowani przez producenta szczepionki?

W kolejnej części tego artykułu autorzy informują nas, że cytuję:

"2 października 2018 r. w czasopiśmie "The Lancet Public Health" opublikowano wyniki badania, z którego wynika, że Australia może być pierwszym krajem, który dzięki prowadzonym od ponad 10 lat powszechnym szczepieniom przeciw wirusowi HPV oraz badaniom przesiewowym może w znacznym stopniu zlikwidować zachorowania na raka szyjki macicy."

Czy autorzy tej informacji, nie wiedzieli, czy nie chcieli wiedzieć, że od czasu wprowadzenia szczepionki anty HPV w tym kraju, ilość zachorowań na raka szyjki macicy nieznacznie ale jednak wzrosła?  zobacz Czy może liczyli, że nikt nie sprawdzi ich źródeł? Powiedzcie Państwo sami, czy to nie budzi podejrzeń o czystość działania portalu i autorów tego artykułu? Czy nie budzi podejrzeń, że artykuł ten i jego autorzy byli lub są sponsorowani przez producenta szczepionki? Czy w kontekście tych wszystkich informacji ten artykuł może być da kogoś wiarygodny? A przecież na pierwszy rzut oka wyglądał tak ładnie, naukowo. Tak, czy inaczej każdy z Was mógł samodzielnie to sprawdzić i to jak widzicie w bardzo krótkim czasie.

Szanowni Państwo, mój Ojciec był wspaniałym lekarzem i uczciwym człowiekiem, dla którego jedynym celem zawsze było dobro pacjenta i tylko pacjenta. Myślał także o wszystkich współpracownikach, tylko nie o tych najbliższych. Miał coś w rodzaju fobii, aby mu nie zarzucić, że foruje członków rodziny - "C'est la Vie". Na koniec "porozdawał" innym tytuły i stanowiska oraz ustanowił swoim następcą człowieka, o którym dzisiaj nie napiszę źle bo już nie mógłby się bronić. Mówiłem mu wtedy; widzisz Tato, jeżeli zostawiasz mnie w takiej sytuacji, to jest koniec mojej kariery zawodowej.

Mój Tato odpowiadał wówczas słowami piosenki /trzeba Państwu wiedzieć, że dzieciństwo mojego Ojca, to była jedna para butów do kościoła w niedzielę, a potem wojna i obóz koncentracyjny w wieku 16 lat/:

"Ty, to masz szczęście,

że w tym momencie

żyć ci przyszło, w kraju nad Wisłą…

Ty, to masz szczęście…

Twój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy,

Ludzie uczynni, w sercach niewinni…

Ty, to masz szczęście…"

Wkrótce okazało się, jak bardzo się mylił, szybko musiałem uciekać od tych uczynnych i niewinnych ludzi. Mówiłem mu potem czasami; widzisz Tato, dopóki żyjesz pewnie nie będzie im wypadało mnie kopać, ale jak odejdziesz z pewnością to zrobią. Nic już nie mówił, umarł 20 grudnia a 24 stycznia Pani dentystka wyprowadziła pierwszego kopniaka…Pozostało mi tylko zanucić:

"Ja to mam szczęście,

że w tym momencie

żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą…

Ja, to mam szczęście…

Ludzie uczynni, w sercach niewinni…

Ja to mam szczęście…"

Posłuchajcie proszę: "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" autor tekstu i kompozytor; Grzegorz Tomczak, wykonanie; Aneta Todorczuk-Perchuć

Odpoczywaj w spokoju Tato, ja się tak łatwo nie dam… oddam z nawiązką…

Kraków 5 maja 2019                                                 jeszcze :-) dr med.  Jacek Grzegorz Madej

Skandaliczna szczepionka HPV, część trzecia - "mój mąż jest dyrektorem" - strona 6